Wiejskie Specjały

Są smaki, które towarzyszą nam od zawsze - domowe przetwory przygotowywane zgodnie z przekazywaną z pokolenia na pokolenie recepturą. Przechowywane w zaciszu domowej spiżarni, wyciągane z jej zakamarków, stanowiły rarytasy, którymi w myśl zasady „czym chata bogata…” podejmowano każdego przybyłego gościa.

Nie mogło ich zabraknąć na żadnej rodzinnej uczcie, a każdy, kto przestąpił próg domu, nie wyruszał w drogę powrotną bez słoiczka soku z malin, czy jagód, ofiarowanych przez gospodynię.

Tym sposobem domowe przetwory od wieków docierały z nami tam, gdzie sięgały najdalsze korzenie naszej rodziny, wszędzie znajdując uznanie, a dzielenie się nimi z najbliższymi szybko stało się naszą pasją.

Dzisiaj zdecydowaliśmy się podzielić tym bogactwem smakowym również z Państwem. Proces przygotowywania naszych przetworów rozpoczynamy od lat w ten sam sposób dokonując dokładnej selekcji lokalnych produktów i wybierając z nich tylko te naturalne, bogate w walory smakowe i odżywcze.

Finał naszej pracy, zamknięty w tych małych słoiczkach, oddajemy w Państwa ręce z nadzieją, że jego smak przyniesie tyle radości, ile my sami doświadczyliśmy w trakcie jego tworzenia.